OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - 8k wallpapers, foto OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, Akvarijn ryby, Akvarijn rostliny ORFII.com - Freediving - voln potapn ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamen, souhvzd, zvrokruhy ORFII.com - Vesmr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Menu
Reklama
AONN.cz
SIFEE.biz - Black books online, tapety, epizody, postavy
Spřátelené Weby
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys

Xiphos

Xiphos je dvojsečný jednoruký krátký krátký meč z doby železné, používaný starými Řeky. Jednalo se o sekundární zbraň pro řecké armády po oštěpech. Klasická čepel byla obecně asi 45–60 cm dlouhá, ačkoli Sparťané údajně začali kolem éry řeckých a perských válek používat čepele dlouhé 30 cm.

S konstrukcí do tvaru listu byl meč ideální jak pro sekání tak bodání. Design s největší pravděpodobností existuje od vzniku prvních mečů. Čepele z bronzu a železa jsou vhodné pro tvar listu díky měkkosti kovů ve srovnání s ocelí. Bronzové meče se odlévají a jsou tak snadněji tvarovány do tvaru listu než železné meče, které je třeba kovat.

Z ohnivé výhně - Xiphos

 

MečeReklama
© Ofrii 2012
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com