OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - 8k wallpapers, foto OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, Akvarijn ryby, Akvarijn rostliny ORFII.com - Freediving - voln potapn ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamen, souhvzd, zvrokruhy ORFII.com - Vesmr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Menu
Reklama
AONN.cz
NIKEE Pat a Mat online ke shlednuti zdarma, A je to na nikee.net
Spřátelené Weby
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys

Cinquedea

Cinquedea je civilní krátký meč (či dlouhá dýka) původem z Itálie. Byla vyvinuta v severní Itálii a stala se velmi oblíbenou v období Italské renesance (15.-16. století).

Název znamená „pět prstů“ a vyjadřuje šířku čepele u záštity (nebo u verze bez záštity u konce jílce). Čepel byla vcelku masivní. Klasická verze na délku měřila v průměru okolo 45 cm (18 palců) a zužovala se k mírně zaoblenému hrotu. Jílec byl jednoduchý s malou hlavicí a záštita nyla zahnutá směrem k hrotu.

Na čepeli bylo několik žlábků pro odlehčení zbraně. Široká čepel byla jako stvořená pro dekorativní leptání. Jednalo se spíše o zbraň sečnou.

Tato zbraň byla dostupná v mnoha délkách (25-71cm). Menší verze byly nošeny namísto nože (u tasící ruky) větší pak v pochvě většího meče (na zádech).

Z ohnivé výhně - Cinquedea

MečeReklama
© Ofrii 2012
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com