OFRII.com - Red Rocket OFRII.com - 8k wallpapers, foto OFRII.com - Samuraj - bojove umeni - zbrane OFRII.com - Svt Ponorek OFRII.com - 3D medely - 3D tisk - 3D scan OFRII.com - Akvaristika, Akvarijn ryby, Akvarijn rostliny ORFII.com - Freediving - voln potapn ORFII.com - Astrologie - horoskop, znamen, souhvzd, zvrokruhy ORFII.com - Vesmr - planety, galaxie, hvezdy ORFII.com
Menu
Reklama
AONN.cz
NIKEE Red Dwarf - Cerveny Trpaslik online epizody na nikee.net
Spřátelené Weby
1HRY.cz - hry online zdarma
NIKEE HRY, superhry, 1000her, webhry, flash hry, hry online, hry zdarma
HRY2.eu - hry online, 1000her, mimoni, planeta mimonu, herna, webhry, herni, minihry
Uloz si video Nahnoji.cz
biotechart.cz - animovane obrazky GIF z oblasti biologie, technologie a umeni
Globální mediální server TetriSys

Dao

Dao je meč obyvatel Naga v severovýchodní Indii, hlavně v indických státech Assam a Nagaland. Meč se svou dřevěnou rukojetí a jedinečným čtvercovým tvarem se používá k kopání i k zabíjení.

Čepel je téměř rovná, s velmi minimální křivkou, kterou lze rozeznat pouze při pečlivém prozkoumání. Má jedinečnou podobu, že je nejužší u jílce a postupně se rozšiřuje do koncového bodu.

Jeho délka se pohybuje mezi 45 centimetrů až 65 centimetrů. Unikátním designem tohoto dlouhého zpětného meče je, že místo špičky je u meče zkosení, které vytváří vzhled čtvercového tvaru. Tato forma se také nachází v barmském dha, jehož podoba je odvozena od dao. První forma dao byla původně vytvořena lidmi Kachin.

Z ohnivé výhně - Dao

Z ohnivé výhně - Čínské Dao

MečeReklama
© Ofrii 2012
NIKEE.net
ALYSS.cz
SIFEE.biz
ENKII.cz
OFRII.com